Protetyka

 • Licówki pełnoceramiczne - to porcelanowe nakładki, mocowane na powierzchniach wargowych zębów. Dzięki nim przebarwione, nieestetyczne zęby przednie odzyskają piękny wygląd.
 • Korony porcelanowe - pozwalają na odbudowę rozlegle zniszczonych lub złamanych zębów. Kolor i przezierność porcelany są dobierane indywidualnie, aby korona była nieodróżnialna od reszty zębów.
 • Most porcelanowy - to odbudowa niedużych braków zębowych przez wykonanie konstrukcji z połączonych ze sobą koron porcelanowych.
 • Most z włókna szklanego - odtwarza brak pojedyńczego zęba i oszczędza zęby sąsiadujące przed szlifowaniem.
 • Protezy szkieletowe - ruchome uzupełnienie protetyczne których delikatna i lekka konstrukcja metalowa zapewnia nieporównywalny komfort w stosunku do grubej plastikowej płyty typowych protez osiadających. Wskazane przy częściowych brakach uzębienia.
 • Protezy akrylowe osiadajace - wykonywane przy rozległym lub całkowitym braku uzębienia. Odbudowują utracone czynności żucia, poprawiają wymowę, oraz przywracają wygląd estetyczny.

Stomatologia estetyczna

 • Wybielanie polega na rozjaśnieniu koloru zębów o kilka odcieni. Proponujemy wybielanie nakładkowe i gabinetowe. Wybielanie nakładkowe za pomocą indywidualnych nakładek wykonanych w gabinecie gwarantuje długotrwały efekt , a jednocześnie jest łagodniejsze dla szkliwa i mniej bolesne . Wymaga jednak większego zaangażowania pacjenta, który przez około 2 tygodnie wykonuje zabiegi samodzielnie w domu. Wybielanie gabinetowe z lampą zapewnia efet już w godzinę, jednak u niektórych pacjentów może wywołać nadwrażliwość, a do podtrzymania efektu wybielania dobrze jest wykonać nakładki indywidualne aby co kilka miesięcy odświeżyć kolor.
 • Kosmetyczna zmiana koloru lub kształtu Zęba - jest to odbudowa lub uzupełnienie brakujących tkanek zęba w sposób maksymalnie zbliżony do naturalnego wyglądu zarówno pod względem kształtu anatomicznego jak i przywrócenia naturalnej kolorystyki. Do tego celu wykorzystujemy licówki kompozytowe lub porcelanowe.
 • Skaling + polishing - jest to zabieg usunięcia kamienia nazębnego przy pomocy specjalnego urządzenia ultradźwiękowego. Zapobiega paradontozie i przywraca czystość zębom. Jego uzupełnieniem jest zabieg polerowania-polishing, nadajacy gładkość i połysk oraz lakierowania preparatem fluorowym zapobiegający próchnicy oraz nadwrażliwości.
 • Piaskowanie - polega na na usunięciu z powierzchni zębów osadów, szczególnie tych niemożliwych do usunięcia skalerem: ciemnych przebarwień z kawy, herbaty, papierosów.

Stomatologia zachowawcza

 • Stomatologia zachowawcza jest najistotniejszym elementem terapii dentystycznej. Zajmuje się leczeniem ubytków próchnicowych oraz metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając zębom piekny wyglad. Na życzenie Pacjenta stosujemy znieczulenia, które zwiekszą komfort zabiegu.
 • Stosujemy najwyższej klasy wypełnienia nanokompozytowe Filtek Ultimate, które zapewniają wysoką estetykę i trwałość. Przy bardzo rozległych ubytkach proponujemy zastosowanie wkładów i nakładów porcelanowych (inlay, onlay).
 • Dużym problemem dla Pacjentów są również ubytki klinowe, przydzięsłowe, oraz odsłaniajace się szyjki zębów. Powodują one zwiekszoną nadwrażliwość zębów zwłasza na zimne powietrze i pokarmy. Pomagamy takim Pacjentom porzez wypełnianie dużych ubytków oraz lakierowanie niewielkich.
 • Uczulamy naszych Pacjentów jak ważnym elementem jest profilaktyka! Lepiej zapobiegać niż leczyć. Regulane przeglądy, zabiegi lakierowania i czyszczenia kamienia zapewnia Państwu Piekny Uśmiech na długie lata!

Endodoncja

 • Endodoncja jest metodą leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, które są najczęstszą przyczyną bólu zęba.Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu gutaperką wraz z materiałem uszczelniajacym. Długość kanałów kontrolujemy za pomocą endometru, a szczelność wypełnienia radiowizjografią.
 • Po leczeniu kanałowym bardzo wazna jest odbudowa zęba, który zazwyczaj jest bardzo zniszczony i kruchy. Wtedy pomocne staje się wykonanie wkładu koronowo- korzeniowego, który wzmacnia strukture zęba. Naszym celem jest wyleczenie i zachowanie każdego zęba, a jego usunięcie jest naprawdę ostatecznością. Dobrze wyleczony kanałowo ząb, po rekonstrukcji może służyć przez długie lata.
 • Umów wizytę

  Wyślij SMS o treści "WIZYTA"
  Oddzwonimy w celu umówienia wizyty